شهر زیر آب - Jacques Rougerie Foundation

شهر زیر آب (مسابقه بین المللی – Jacques Rougerie Foundation 2017)

با بالا آمدن سطح دریا ، بیشتر کشورها دچار آبگرفتگی می شوند و زمین ها زیر آب می شوند. با این حال ، بدون مکانی برای زندگی ، بشریت باید زمین را رها کند.
چالش این بود که محیط زیست را بازسازی و بازسازی کنیم. با امید به آینده بهتر ، بشریت باید زیر آب برود در حالی که فناوری های تازه ایجاد شده برای ترمیم اکولوژیکی در حال کار هستند. به عبارت دیگر ، برای ادامه زندگی در زمین ، فن آوری های جدید لازم هستند. بنابراین راه حل ما ایجاد شهر زیر آب بود!

چرا شهر زیر آب؟

La Maison en Petits Cubes (つみきのいえ Tsumiki no Ie, “The House of Small Cubes”) یک فیلم انیمیشن کوتاه کوتاه ژاپنی است که در سال 2008 توسط كونیو كاتو ساخته شده است ، موسیقی آن را كنجی كوندو و تولید كننده ارتباطات ربات است.

از آنجا که شهر وی از طریق آب طغیان شده بود ، یک زن بیوه مسن مجبور می شود برای خشک ماندن سطح اضافی را به خانه خود اضافه کند. اما هنگامی که او به طور تصادفی لوله دخانیات مورد علاقه خود را به سطوح زیر آب خانه اش رها می کند ، سرانجام جستجوی وی برای یافتن لوله باعث می شود صحنه هایی از زندگی پرحادثه خود (از جمله زمان قبل از شروع سیل) را دوباره زنده کند.

این انیمیشن به چشم انداز شهر زیر آب تبدیل شد. این توصیف چقدر آینده می تواند بدبخت باشد و گرسنگی زندگی آینده برای روزهای گذشته را نشان می دهد. بنابراین ، دلیل اصلی ایجاد یک شهر در زیر آب است. برای حفظ زندگی در جایی که به آن تعلق دارد و در آن خاطرات بشریت وجود دارد به امید ایجاد آینده ای روشن تر: “نئو آتلانتیس – شهر زیر آب”.

طراحی

هدف اصلی طراحی نجات انسان ، حیوان و همچنین اکوسیستم های مختلف و رسیدن به “زندگی” است. “پایگاه مادر” منطقه اصلی شهر زیر آب است. به شبیه سازهای مختلف آب و هوایی متصل است. محافظت از زندگی در برابر افزایش سطح دریا هدف مطلق این پروژه است. با امید به ترمیم اکولوژیکی ، بشریت باید به زندگی در روی زمین ادامه دهد.

صحبت آخر

این شهر در زیر آب فرصتی برای کاوش در آینده و راه حفظ حیات روی زمین بود. ما علاقه مند به بررسی موضوعات مختلف در معماری هستیم. به غیر از شهر زیر آب ، ما همچنین روال استفاده از هوش مصنوعی را در پروژه های خود آزمایش کردیم. می توانید در این لینک و این پیوندبیشتر بیاموزید. همچنین ، می توانید در مورد استفاده از ابزارهای طراحی پارامتریک در این لینکاطلاعات بیشتری کسب کنید. برای جزئیات بیشتر به گالری مربوط به این پروژه مراجعه کنید.

Related Posts_

Hybevo Logo

Want to know more form Hybevo?

Want to learn more about new trends in architecture? subscribe to get the latest update on our website.